צרו קשר

  ּ

  מחלות הפרוו

  מחלת הפרוו זו אחת המחלות הקשות והקטלניות הפוגעת בגורי כלבים. מרגע ההדבקות אם לא נטפל במיידי ישנה סכנת חיים גבוהה עד כדי מוות מהיר. וירוס הפרוו פוגע במערכת העיכול וגורם לדלקת מעיים ודלקת מח העצם תוך ירידה חדה בתאי הדם הלבנים.

  הדרך שבה ניתן להידבק

  הדרך להדבק במחלת הפרוו הינה מגע ישיר עם צואת כלבים על ידי אכילתן או בדרך מגע עקיף למשל דרך הפרווה של כלב אחר ואכילתה.

  הסימנים למחלה

  כאשר הכלב חולה במחלת הפרוו, נבחין במספר סימנים כגון חולשה, חוסר תאבון, הגור לא שותה, כלב חיוור ולא משחק, הקאות בלתי פוסקות, שלשול מיימי עם דם והתייבשות. במצב זה, המוות מהיר מאוד. ככל שנגיע מהר לוטרינר, קיים סיכוי להציל את חייו של הגור. חשוב לציין במקרה של מחלת הפרוו הזמן הוא מציל חיים בעבור הגור שלכם.

  הטיפול במחלת הפרוו

  אשפוז למספר ימים ומתן נוזלים לווריד בתוספת אלקטרוליטים, אנטיביוטיקה ותרופה למניעת הקאות. בנוסף לטיפול התרופתי, חשוב להחליף את כלי האוכל של הכלב ואת מקום מרבצו מכיוון שהוירוס עדיין יכול להימצא בכלי האוכל או במיטתו.

  מניעה מהדבקות במחלת הפרוו

  1. יש לחסן את הגור בשלושה חיסוני משושה.
  2. הרחקת הגור מאזורים שבהם שוהים הרבה כלבים כגון פארקים, מדשאות ואדמה, מכיוון שבמקומות אלו קיים סיכוי שהגור ייחשף לצואה של כלבים נגועה במחלת הפרוו.
  3. עד גמר שלושת חיסוני המשושה, יש לטייל כמה שפחות עם הגור מחוץ לבית ואם חייבים להוציא את הגור, להשתדל במקומות סטריליים ובאזורים שלא קיימת שוטטות של כלבים.
  4. כשלוקחים את הגור לווטרינר לקבלת חיסון, רצוי להחזיק את הגור על הידיים ולא להניח על הרצפה בחופשיות מכיוון שרצפת הווטרינר עלולה להיות נגועה בווירוסים.
  למעלה

  נדב כהן מאלף הכלבים שלכם!

  לייעןץ והכוונה מלאו את הפרטים :

   ּ