צרו קשר
ּ

גמילה מצרכים

תהליך הגמילה מומלץ מגיל שלושה חודשים. קודם לכן הכלב קטן מדיי לתהליך זה.

קיימות מספר שיטות ואחת מהן נפוצה יותר והיא על ידי שימוש בכלוב טיסה.

גמילה באמצעות כלוב טיסה

טבעו של הכלב הוא לשמור על ניקיון המאורה שלו בטבע ולכן נשתמש בכלוב טיסה כחלופה למאורה. ראשית כל נתאים את גודל הכלוב לכלב כאשר יוכל לעמוד בכלוב, להסתובב ולמתוח את רגליו.

הסתגלות הגור בכלוב

ראשית, נשאיר את הכלוב פתוח ונכניס לתוך הכלוב חטיפים, משחקים בכדי לגרום לכלב חוויה נעימה ומזמינה לכלוב. בנוסף ניתן לזרוק כדור לתוך הכלוב כאשר הכלב יכנס ויוציא את הכדור החוצה, יש לחזור על פעולות אלו מספר פעמים מבלי לנעול את הגור בכלוב ביום הראשון של ההסתגלות. לאחר שיצרנו סביבה נוחה לגור בכלוב, ניתן לנעול את הגור בכלוב ולהשאיר בתוכו משחקים בכדי שלא יראה בכך עונש וכמובן מים באופן קבוע.

בתחילת התהליך, רצוי להוציא את הגור מהכלוב כל ארבע שעות בכדי לאפשר לגור לעשות את צרכיו בחוץ, והיה ועשה צרכיו בחוץ יש לשבחו מיד ובכך ילמד הגור שעשיית צרכים בחוץ היא דבר חיובי. יש לחזור על פעולה זו כל ארבע שעות ורצוי לפני ארוחה ולאחר הארוחה. לאחר שסיים לעשות צרכים בחוץ, ניתן לאפשר לו לשחק בבית מחוץ לכלוב למשך 20 דקות בערך ובזמן שאין אנו משגיחים על הגור רצוי להחזירו לכלוב בכדי שלא יפספס ויעשה צרכים בבית. יחד עם גדילתו של הגור, ניתן להשאירו בכלוב יותר שעות מכיוון שעם חלוף הזמן הגור יוכל להתאפק יותר, כלומר גור בגיל חצי שנה יוכל להתאפק 7-8 שעות בכלוב. תהליך זה ימשך מספר חודשים עד לגמילה מלאה. כמובן שככל שנתקדם בתהליך, נוכל לאפשר לגור להיות חופשי בבית לפרקי זמן ארוכים יותר אך בהשגחה בלבד, אחרת ללא השגחה עלול הגור לעשות צרכים בבית ומצב זה עלול לפגוע בתהליך.

למעלה

נדב כהן מאלף הכלבים שלכם!

לייעןץ והכוונה מלאו את הפרטים :

ּ